Opublikowano

Bezpieczeństwo wyposażenia

Jeśli chodzi o pokój dla dziecka, jednym z najważniejszych aspektów, oprócz funkcjonalności oraz miłego i przyjaznego wystroju, jest jego bezpieczeństwo. Wyposażenie musi być odpowiednio przygotowane, tak, aby zarówno raczkujący maluch, jak i energiczny pierwszoklasista, mógł czuć się swobodnie i mógł oddawać się zabawom i codziennym zajęciom.

Bezpieczeństwo wyposażenia

Na co trzeba zwrócić uwagę, podczas wyboru odpowiednich mebli czy produktów do wnętrz? Przede wszystkim, nie mogą mieć one żadnych ostrych krawędzi. Kuferki na zabawki, wieszaki czy lampki muszą mieć zaokrąglone krawędzie oraz kąty tak, aby nawet w czasie zabaw, biegania, przewracania nie stanowiły żadnego zagrożenia. Jest to szczególnie ważne na samym początku rozwoju, podczas nauki raczkowania czy chodzenia. Wówczas, maluch często się przewraca, traci równowagę oraz, niestety, obija się o różne przedmioty wokół. Konieczne jest wiec stworzenie bezpiecznego i komfortowego miejsca, które pozwoli dziecku poczuć się jak najlepiej.

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru odpowiednich do pokoju malucha mebli i elementów wyposażenia? Przede wszystkim, jeśli chodzi o elementy, które są przekręcane do ścian, takie jak półki, miarki czy wieszaki, muszą być one odpowiednio mocno przymocowane. Aby ułatwić Wam jak najbezpieczniejszy montaż, zadbaliśmy o wykonanie odpowiednich miejsc na wkręty, które jednocześnie nie pozwolą żadnemu dziecku zahaczyć się o jakiekolwiek wystające śrubki czy inne elementy.

Oczywiście, w ramach naszych propozycji znaleźć można również rozwiązania z bardziej wystającymi elementami – są to na przykład nasze kuferki na zabawki czy przybory. Prosimy więc rodziców o bezpieczne umiejscowienie tego typu wyposażenia w pokoju dziecka – tak, aby miało ono zapewniony komfort.

Wyposażenie tworzone w Pracowni Tymek to również bezpieczne surowce – czyli drewno i farby, które nie są toksyczne ani nie pękają na powierzchni. Można się nimi cieszyć wiele lat – tak długo, aż dziecko zmieni się w nastolatka!