Opublikowano

Jak powiesić dekoracje w pokoju dziecięcym bez niszczenia ścian?

Nasze pociechy chcą otaczać się ulubionymi bohaterami z bajek, sportowcami czy gwiazdami sceny muzycznej. W młodym wieku często nasze gusta się zmieniają, więc dochodzi też do przeorganizowania przestrzeni. Warto dowiedzieć się zatem, jak powiesić dekoracje w pokoju dziecięcym bez niszczenia ścian.

Czym przymocować duże ozdoby?

Załóżmy, że chcesz powiesić w pomieszczeniu ręcznie wykonany zegar albo miarkę wzrostu dziecka. Będziesz potrzebować solidnego mocowania, dzięki któremu ozdoby cały czas będą trzymać się na ścianie. Doskonałym produktem do dużych dekoracji, wyposażonych w zawieszki, są gwoździe samoprzylepne. Nakleja się je w wybranym miejscu, a następnie można jeszcze modyfikować wysokość, na której zawisną ozdoby.

Dzięki przyklejanym gwoździom obrazki czy drewniane dekoracje będą wzbogacać wnętrze tak długo, jak zechcesz. To bezpieczny sposób na upiększenie pomieszczeń bez wiercenia i robienia niepotrzebnych dziur w ścianach, które później trudno jest usunąć.

Małe dodatki do wnętrz – prosty montaż

Jeszcze łatwiej można przymocować do ściany niewielkie dodatki, takie jak: plakat, termometr w kształcie chmurki czy dekoracyjne motylki lub biedronki. Istnieje na to kilka sposobów:
– dwustronne płatki samoprzylepne,
– papierowe taśmy ozdobne,
– przezroczyste plastry montażowe.

Taśmy papierowe nie są zbyt trwałe, jednak świetnie sprawdzą się do przyklejenia niewielkich plakatów czy obrazków, które chcesz umieścić w pokoju dziecka bez ramek. Ich zaletą jest fakt, iż dostępne są w olbrzymiej ilości wzorów i kolorów. Możesz więc dopasować odcień do kolorów przyklejanej ozdoby. Jeśli wystrój pokoju jest pastelowy, dobierzesz do niego błękitne, miętowe lub jasnoróżowe akcesoria.

Dzięki temu, że artykuły te nie przyklejają się mocno do ściany, można odkleić je w każdej chwili, bez obaw o stan farby na ścianie czy tapety. Nie powinien zostać po nich żaden ślad.

Dwustronne materiały samoprzylepne

Specjalne produkty samoprzylepne umożliwiają powieszenie na ścianie elementów dekoracyjnych, takich jak na przykład niewielki termometr czy literki układające się w imię dziecka. Aby ułatwić Ci montaż, nasze ozdoby, które zalecamy montować właśnie za pomocą taśmy samoprzylepnej, są już w nią wyposażone. Wystarczy tylko przykleić je do ściany i już można cieszyć się nową aranżacją pomieszczenia.

Materiały samoprzylepne sprawdzą się nie tylko do montażu naszych małych wyrobów ze sklejki, lecz także do wielu innych dekoracji. Na rynku dostępne są płatki oraz plastry, które stanowią niewielkie kawałki przezroczystej taśmy samoprzylepnej. W razie potrzeby możesz je jeszcze dociąć, jeśli potrzebujesz przytwierdzić do ściany mniejszy element.

Plastry montażowe również da się odkleić od ściany bez jej uszkadzania. Na gładkiej powierzchni nie powinny powstać żadne dziury, jak w przypadku stosowania tradycyjnych gwoździ. Dzięki temu będziesz mógł zmieniać nie tylko ozdoby, ale również miejsca, w których chcesz je umieścić. Stary, przezroczysty płatek lub plaster samoprzylepny po prostu delikatnie odkleisz i umieścisz nowy tam, gdzie chcesz. Będziesz mógł zmieniać wygląd pomieszczenia jak często masz na to ochotę.

Fototapeta prosta w montażu i demontażu

Ciekawym rozwiązaniem, o którym warto wspomnieć są również fototapety samoprzylepne. Pozwalają odmienić wygląd całego wnętrza, a dzięki specjalnej strukturze dają się łatwo odkleić. Nie musisz już obawiać się, że kiedy dany wystrój Ci się znudzi, całą ścianę będzie trzeba wygładzić. Produkt bez problemu odklei się, nie niszcząc powierzchni pod spodem.

Co więcej, do tapety również możesz przykleić plastry lub płatki samoprzylepne. Artykuły będą się trzymać również tego typu materiału, dlatego łatwo przytwierdzisz z ich pomocą dowolne ozdoby.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspiruje Cię do urządzenia pokoju dziecięcego lub innego pomieszczenia zgodnie z własnym pomysłem.