Opublikowano Dodaj komentarz

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń, w której większość swojego czasu spędzają dzieci. W przypadku pokoju dziewczynki to zadanie jest sporym wyzwaniem, ponieważ musimy sprytnie połączyć funkcjonalność z estetyką i w dodatku przewidzieć, czy za kilka miesięcy nasza córka nadal będzie miłośniczką kucyków czy może zakocha się w zwierzętach z afrykańskiej sawanny. Kluczowy będzie zarówno dobór kolorów, jak i wyposażenia. Podpowiadamy, w jaki sposób podejść do tego tematu!

Dobór barw – czy różowy to jedyny słuszny kolor?

Kiedy przeglądamy paletę barw do pokoju dziewczynki, z reguły nasz wzrok pada najpierw na kolor różowy. Oczywiście ma on swój urok i w wielu przypadkach dobrze się sprawdzi, jednak warto zwrócić uwagę również na takie odcienie jak miętowy, błękitny, wrzosowy czy słoneczny żółty. Tak naprawdę możemy tutaj uruchomić wodze fantazji i połączyć kilka pastelowych barw, tworząc przyciągające uwagę zestawienia lub wybrać coś neutralnego, co będzie stanowiło uniwersalne tło dla dekoracji i mebli. Ważne, aby do realizacji projektu podejść z głową i stosować znaną maksymę: mniej znaczy więcej.

Wybór elementów wyposażenia

W pokoju dziewczynki koniecznie muszą znaleźć się też meble odpowiednie do wieku dziecka oraz jego potrzeb. Łóżeczko, biurko, regał i szafa na ubrania to podstawowe elementy wyposażenia, bez których codzienne funkcjonowanie oraz utrzymanie porządku może być po prostu trudne. W przypadku mebli do pokoju dziewczynki warto zdecydować się na te w białym kolorze – eleganckie, lekkie i uniwersalne. Dzięki temu nawet zmieniając wystrój nie będziemy musieli się ich pozbywać, ponieważ świetnie wpiszą się w każdą aranżację. Oczywiście w pokoju dziewczynki nie może też zabraknąć dodatków. Znakomicie sprawdzą się te tekstylne, przyjmujące kształty zwierzątek lub z motywami z ulubionych kreskówek. Dobrym rozwiązaniem będą też personalizowane dodatki wykonane z drewna, na przykład organizery na biurko, wieszaki z imieniem, skrzyneczki na zabawki czy też miarki wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *