Opublikowano Dodaj komentarz

Metamorfoza pokoju przedszkolaka w pokój ucznia

Każde dziecko powinno mieć do dyspozycji własną przestrzeń w domu. Dzięki temu może zająć się swoimi sprawami, kiedy tylko chce, a także uczyć odpowiedzialności oraz obowiązkowości, na przykład dbając o porządek. Kluczowe jest to, aby sposób urządzenia pokoju malucha odpowiadał jego potrzebom, dlatego wraz z upływem lat warto wymieniać poszczególne elementy wyposażenia czy dekoracje. Jest to ważne, ponieważ to, bez czego nie może obejść się przedszkolak, niekoniecznie przyda się uczniowi.

Pokój przedszkolaka a pokój ucznia

Bardzo ważnym momentem w życiu dziecka jest osiągnięcie przez nie wieku szkolnego. Zmieniają się wtedy jego potrzeby i upodobania, dlatego jest to etap, który często wymaga zdecydowanych kroków i niemal całkowitego przemeblowanie pokoju malucha. Misja ta spoczywa na barkach rodziców, którzy powinni gruntownie zaplanować taką metamorfozę. Przede wszystkim konieczne będzie zatroszczenie się o odpowiednie biurko oraz krzesło, najlepiej regulowane, bez których uczniowi będzie trudno realizować zadania szkolne oraz własne projekty. Przyda się też większe łóżko, a także regał na książki czy szafa na ubrania. To jednak nie wszystko. Nie możemy zapomnieć o dekoracjach oraz dodatkach, dzięki którym przestrzeń ta będzie jeszcze lepiej spełniać swoją funkcję i jednocześnie inspirować ucznia do twórczego działania.

Dodatki do pokoju ucznia – wybierz rozsądnie!

Obecnie w sklepach znajdziemy szeroką gamę elementów wyposażenia, dodatków i dekoracji projektowanych z myślą o dzieciach. Jednak warto zadbać o to, aby nie zagracić pokoju ucznia i zdecydować się na wysokiej jakości produkty, najlepiej takie z drewna. Personalizowane wieszaczki, zegary, przyborniki na biurko, kuferki czy miarki wzrostu w ulubionych kolorach, z imieniem małego właściciela, a także z ulubionymi motywami będą w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Nie tylko uatrakcyjnią pomieszczenie, ale też świetnie spełnią swoją rolę, ułatwiając organizowanie przestrzeni na biurku czy też odwieszenie odzieży na miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *