Opublikowano

Najmodniejsze dodatki i dekoracje do pokoju dziecięcego

Chcesz wyposażyć przestrzeń swojej pociechy tak, żeby komfortowo się czuła, chciała tam przebywać, odrabiać zadania domowe i zapraszać koleżanki i kolegów do wspólnej zabawy? Dowiedz się, jakie są najmodniejsze dodatki i dekoracje do pokoju dziecięcego i stwórz swojej córce lub synowi wymarzone wnętrze.

Kolorowe półki i wieszaki

Aby pomieszczenie było atrakcyjne dla Twojej pociechy, powinno nawiązywać do jej zainteresowań. Warto również zadbać, aby było kolorowe i oczywiście zapewniało odpowiednią ilość miejsca do komfortowej zabawy. Jako rodzic na pewno pragniesz, żeby pokój dziecka umożliwiał mu zdobywanie nowych umiejętności. Na szczęście te oczekiwania da się łatwo połączyć, umieszczając na ścianie atrakcyjne półeczki i wieszaki. Jeśli znajdą się one na właściwej wysokości, przedszkolak szybko utrwali sobie nawyk odkładania przytulanek czy książeczek na miejsce.

Szczególnie modne kolory dekoracji do pokoju maluszka, to obecnie odcienie pastelowe, chociaż można postawić również na nieco żywsze barwy. Istotny jest także kształt ozdób, które znajdą się w pomieszczeniu. W końcu półeczka dla Twojej pociechy może być czymś więcej niż tylko prostą deseczką. Może mieć kształt chmurki, zamku, korony czy pierwszej literki imienia córki lub synka. Spraw, aby Twoja pociecha czuła się w swojej przestrzeni jak najlepiej. Z pomocą atrakcyjnych i zarazem bezpiecznych dodatków możesz stworzyć dla dziecka prawdziwie bajkowe otoczenie.

Wesoła ramka do pielęgnowania wspomnień

Jakie jeszcze dekoracje cieszą się zainteresowaniem rodziców i dzieci? Wartym uwagi produktem są ramki na zdjęcia, które mogą mieć najróżniejsze formy, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do wystroju pomieszczenia. Poza tym takie dodatki pozwalają pielęgnować najpiękniejsze rodzinne wspomnienia. Nowa ozdoba pokoju to znakomity pretekst do wspólnego spędzenia czasu, podczas którego obejrzycie razem albumy i wybierzecie zdjęcia, które spodobają się Twojej pociesze.

Oczywiście, zdjęcie w ramce lub wesoły obrazek to świetne dodatki nie tylko do pokoju kilkulatka, który chętnie sam wybierze dekoracje do swojego pokoju. Również w sypialni niemowlęcia warto umieścić kolorowe ozdoby. Dzięki temu będzie miał na czym skupić wzrok, kiedy jest noszony na rękach albo spokojnie odpoczywa w swoim łóżeczku. Jego pokoik stanie się też bardziej przytulny i sprawdzi się również, kiedy maluszek podrośnie.

Akcesoria biurkowe

Twoja pociecha dorasta, a Ty chcesz stworzyć dla niej wygodny kącik do rysowania, układania puzzli i innych zabaw rozwijających wyobraźnię? Warto zadbać, aby na dziecięcym biurku również nie zabrakło modnych i funkcjonalnych dekoracji. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie wszelkie produkty handmade, bowiem każdy z nich jest niepowtarzalny. Zamiast kupować standardową lampkę na biurko, możesz sprawić malcowi ręcznie malowaną dekorację. Twój synek pasjonuje się samochodami? Córka uwielbia zbierać, a następnie suszyć polne kwiatki? Spraw dzieciom akcesoria, które będą nawiązywały do tych zainteresowań.

Poza wygodną lampką na biurku powinny znaleźć się pojemniki, które pozwolą maluchom wygodnie przechowywać kredki czy pisaki. Jeśli szukasz modnego wyposażenia do pokoju, to dobrym pomysłem jest wybór przyborników ze sklejki. Można je pomalować na niezliczoną ilość kolorów, są bezpieczne dla dzieci i ekologiczne. Ponadto wśród wyrobów rękodzielniczych znajdziesz produkty ozdobione między innymi piłkami do nogi, motylkami lub imieniem malucha.

Jeśli szukasz modnych i praktycznych dekoracji do pokoju dziecka, sprawdź co nowego przygotowaliśmy w Pracowni Tymek.