Opublikowano Dodaj komentarz

Organizacja ubranek w dziecięcym pokoju/sali

Nasze maluchy dopiero poznają otaczający je świat, dlatego warto już od samego początku uczyć je dobrych nawyków, na przykład odkładania rzeczy na miejsce zaraz po użyciu czy też regularnego sprzątania własnego pokoju. Dzięki temu na kolejnych etapach rozwoju, przede wszystkim w szkole, znacznie łatwiej będzie im dostosować się do panujących zasad we współdzielonej z innymi sali. Kształtując takiego młodego człowieka nie możemy jednak zapominać o jednym – przymus właściwie zawsze skończy się zniechęceniem i najprawdopodobniej odniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

Jak więc poradzić sobie z takim wyzwaniem?

Wystarczy odrobina sprytu, odpowiednie podejście, a także atrakcyjne przedmioty, które same w sobie będą zapraszały do korzystania z nich. Do takich z pewnością należą wieszaczki drewniane dostępne w ofercie przygotowanej przez Pracownię Tymek. Dzięki nim utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju czy na sali w przedszkolu nie będzie oznaczało dla malucha przykrego obowiązku, ale stanie się po prostu świetną zabawą. W rezultacie dziecko chętniej odwieszać będzie swoją bluzę, sweterek, szalik czy inny element garderoby na miejsce, a wieszaczek w ulubionych kolorach i kształtach, na przykład kotka, samochodu czy bajkowego zamku, stanie się najbardziej lubianym elementem wyposażenia.

Drewniane wieszaczki do dziecięcego pokoju – czy to dobry pomysł?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – to doskonały pomysł! Wyposażenie pokoju dziecka lub sali, w której odbywają się zajęcia dla maluchów w kolorowe wieszaczki w najróżniejszych kształtach lub z imieniem z Pracowni Tymek to rozwiązanie świetnie sprawdzające się w swojej roli. Są to bowiem elementy wystroju, które swoją formą zachęcają do korzystania z nich, a tym samym mobilizują do utrzymania porządku. Dodatkowym atutem jest w tym przypadku również staranne wykonanie z wysokiej jakości sklejki drewnianej, co przekłada się na trwałość wyrobu. Oczywiście nie można też nie wspomnieć o tym, że farby użyte do ich pomalowania są bezzapachowe i przedmioty nimi pokryte mogą być użytkowane przez najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *