Opublikowano

Podsuwanie dobrej lektury – półki na książki dla dzieci

Dzieci, które nauczyły się czytać, często zaczynają wręcz pochłaniać książki. Warto wówczas podsycać w nich chęć czytania poprzez wypożyczanie z biblioteki lub pożyczanie od rodziny książek. Warto także kupić (zarówno nowe, jak i używane) opowieści, tomiki wierszyków, czy nawet komiksów. Półki w księgarniach i bibliotekach uginają się od dobrych lektur dla dzieci. Ci z Was, którzy wolą zakupy online, z pewnością znajdą wyjątkowe powieści dla swojej pociechy na stronach księgarni, antykwariatów portali. Warto jednak mieć świadomość, że dziecko może nie wiedzieć, na jaką opowieść warto się zdecydować – warto więc, aby opiekun pomógł w jak najlepszym wyborze.

Półka na książki

Regały w dziecięcych pokojach świetnie mogą być wypełnione książkami, jednak nasza pociecha może nie wiedzieć, która opowieść będzie dla nich odpowiednia. Rodzice często kupują opowieści zarówno dostosowane do wieku swojego dziecka, jak i takie, które będą odpowiednie za parę miesięcy lub lat, w momencie, kiedy synek lub córka nieco podrośnie. Jeśli kupiliście maluchowi swoją ulubioną powieść z dzieciństwa, ale wiecie, że jest ona jeszcze zbyt trudna i zaawansowana dla pociechy, nie warto podsuwać jej małemu czytelnikowi – niezrozumienie historii może wzbudzić niechęć do poznawania nowych historii. Dobra lektura to taka, która jest dostosowana do wieku czytelnika, a także porusza ważne dla niego tematy – i to właśnie taka opowieść powinna leżeć na półce koło łóżka.

Dobre lektury dla naszych pociech

Książki doskonalą umiejętność czytania, ale również tłumaczą świat i mechanizmy nim rządzące – dlatego warto podsuwać dzieciom te opowieści, które mówią o ich codziennych problemach. Piękna półka, znajdująca się zaraz obok łóżka, będzie idealnym miejscem, na którym Wy jako opiekunowie, będziecie mogli podsuwać swoim pociechom dobre lektury – czyli takie, które zainteresują je tematyką oraz pozwolą na bezproblemowe przeczytanie.

Masz już zestaw książek dla dziecka? W Pracowni Tymek znajdziesz piękne i ręcznie wykonane półki, które idealne dopasują się do przestrzeni malucha – proponujemy m.in. modele w kwiatki, w kształcie korony czy chmurki.