Opublikowano Dodaj komentarz

Pokój dla chłopca – na co zwrócić uwagę?

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób urządzić pokój dla chłopca. Jest to spore wyzwanie, ponieważ taka przestrzeń powinna być dostosowana do potrzeb dziecka pod wieloma względami. Kluczowe są tutaj takie aspekty jak kolorystyka, funkcjonalność wybranego wyposażenia, a także dostępność przestrzeni, w której maluch będzie mógł bezpiecznie realizować swoje kreatywne pomysły. Ważne, aby aranżacja zachęcała do przebywania w pokoju, mobilizowała do odrabiania lekcji, utrzymywania porządku, a także spania we własnym łóżeczku. Na co zwrócić uwagę, przygotowując taką aranżację? Podpowiadamy!

W jaki sposób zaaranżować pokój dla chłopca?

Przede wszystkim warto oprzeć całą koncepcję na uniwersalnych rozwiązaniach i wyposażeniu, które będzie można dostosowywać wraz z biegiem czasu do potrzeb chłopca. Te, jak wiadomo, będą się dość szybko zmieniać, chociażby w związku z kolejnymi etapami edukacji czy fascynacjami, a wymiana mebli, zdzieranie tapet czy przemalowywanie ścian co kilkanaście miesięcy raczej mija się z celem i może być kosztowne. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie na przykład łóżeczko rosnące wraz z dzieckiem, a także specjalne naklejki tematyczne na ściany, dzięki którym zamiana pokoju chłopca w dżunglę, krainę dinozaurów czy boisko sportowe nie będzie wymagało wiele wysiłku. Można też pokusić się o dywan we wzór ulic, który przez długi czas będzie idealną planszą do zabawy w wyścigi samochodowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

W przypadku pokoju dla chłopca bardzo ważne jest to, aby zadbać o bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko nabicia sobie guza podczas wprowadzania w życie przez dziecko różnych kreatywnych pomysłów. Stabilne meble z zaokrąglonymi krawędziami, dużo miejsca do przechowywania kolekcji aut, klocków czy figurek superbohaterów, a także personalizowane dodatki motywujące do utrzymania porządku sprawdzą się w tym przypadku doskonale. W pokoju chłopca nie powinno też zabraknąć drewnianej miarki wzrostu, przyborników w ulubionych kolorach na biurko czy też wieszaków z samochodami, zwierzątkami lub w kształcie zamku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *