Opublikowano Dodaj komentarz

Pokój dla dziewczynki – jak go urządzić? 5 najpopularniejszych błędów

Mogłoby się wydawać, że urządzenie pokoju dla dziecka to prosta sprawa i tak naprawdę wystarczy pomalować ściany na różne kolory, wstawić meble i uzupełnić przestrzeń o dodatki oraz zabawki. W rzeczywistości jednak aranżacja takiej przestrzeni wcale nie jest prosta i może przysporzyć sporo kłopotu. Szczególnie, kiedy zupełnie zignorujemy potrzeby malucha i przystąpimy do realizacji planów bez projektu. Podpowiadamy, czego należy wystrzegać się podczas urządzania pokoju dla dziecka!

Urządzanie pokoju dziecka – czego unikać?

Na naszej liście problematycznych obszarów związanych z urządzeniem dziecięcego pokoju znalazło się pięć punktów. Oczywiście zagadnienie to jest szersze, jednak zwrócenie uwagi na kolorystykę, wyposażenie, dekoracje, oświetlenie, a także zdanie malucha to najważniejsze aspekty.

Kolorystyka

Jedną z kwestii, która bardzo wpływa na odbiór aranżacji pokoju przez dziecko jest kolorystyka. Krzykliwe róże i czerwienie na ścianach, nadmiar koloru pomarańczowego czy zielonego lub kontrastowe zestawienie ze sobą wyrazistych barw, choć brzmi kusząco, nie będzie dobrym pomysłem. Mocne kolory działają dekoncentrująco i zbyt długie przebywanie w takim otoczeniu po prostu męczy, dlatego lepiej postawić na barwy neutralne lub pastelowe.

Oświetlenie

W tym przypadku jedno źródło światła nie wystarczy, dlatego planując oświetlenie należy pomyśleć nie tylko o lampie sufitowej, ale też biurkowej. Doskonale sprawdzi się również lampka nocna z delikatnym światłem, która w razie potrzeby będzie świecić całą noc.

Meble

To temat rzeka, jednak najważniejsze, aby były dostosowane do wzrostu dziecka. Praktycznym rozwiązaniem będzie wyposażenie regulowane i rosnące wraz z maluchem.

Dekoracje i dodatki

Uwielbiają je młodsi i starsi, jednak ich nadmiar może działać rozpraszająco. Warto wybierać te wysokiej jakości i z naturalnych materiałów (np. z drewna) oraz z możliwością personalizacji.

Preferencje dziecka

Nic bardziej nie zdemotywuje malucha do przesiadywania we własnym pokoju niż przestrzeń zaaranżowana niezgodnie z jego preferencjami, dlatego koniecznie należy wziąć je pod uwagę i nie upierać się przy własnej wizji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *